Gedrag van dieren
Niet altijd zo logisch als het lijkt en soms juist ook logischer dan u zou kunnen denken…
De voorbeelden van misverstanden in de communicatie tussen mens en dier zijn bijna onuitputtelijk.
Een paar voorbeelden halen we aan:
– Het piepen of likken door een hond kan een vorm van dominantie zijn! Op deze manier probeert de hond zijn of haar zin te krijgen. Als dat ( soms) lukt dan zal dit gedrag telkens terugkomen.
– Soms luisteren ( b.v. als u wilt dat uw hond of kat van de bank gaat) is vaak een vorm van dominantie!
Hij of zij luistert alleen als hij of zij daar zin in heeft.
– fouten bij straffen: te licht/ te zwaar/ te vaak/ soms wel en soms niet bij een zelfde voorval ( niet comsequent)/
timing klopt niet ( te laat als b.v. uw hond of kat het negatieve gedrag al niet meer vertoont of te vroeg als b.v. u verwacht dat uw hond agressief zal gaan doen naar een naderende hond)
– Een hond of kat die te vroeg uit het nest is gehaald, dus te vroeg weg bij de moeder, heeft het risico om drukker te zijn en minder remmingen te hebben en minder makkelijk te luisteren. Dit komt omdat zij tot de leeftijd van 12 weken nog heel veel leren van moeder en nestgenoten waarbij het leren van wat de grenzen zijn een belangrijke rol speelt.
Onzindelijkheid bij katten is een probleem waarbij het heel belangrijk is om snel op de juiste manier aan de oplossing te werken. Niet of verkeerd aanpakken kan onnodig verdriet geven. Oorzaken zijn vaak stress of blaasproblemen.
Urineplekken kunnen het beste worden schoongemaakt met soda.
In de kattenbak kan valeriaan worden gedruppeld, dit is een aangename geur voor de kat.
In onze kliniek is er de mogelijkheid om voor 39,25 euro een gedragsconsult voor uw hond of kat te maken. Daarna houden we telefonisch contact over de vorderingen.
Wat voor het ene dier een goede manier van omgang is, kan voor het andere dier mogelijk averechts werken!
Gedrag veranderen bij dieren vraagt dus een persoonlijke benadering en verstand van oorzaak en gevolg.
Een gedragsadviseur van een dierenkliniek werkt in de praktijk zelf en komt niet aan huis.
Voor gedragsproblemen waarbij het nodig is om echt in de dagelijkse praktijk in en om het huis adviezen te geven, kunnen wij u doorverwijzen naar een honden- of kattengedragstherapeut.
Neemt u voor vragen gerust contact met ons op. Uit intuïtie handelen is niet altijd verstandig om te doen bij gedragsproblemen.